Cyklistika a impotencia. menštruačné problémy žien. U mužov môže vysoký tlak v kombinácii s veľkým počtom otrasov a nárazov (zlý povrch vozovky) spôsobiť opuch prostaty, stláčaciu léziu močovej trubice alebo stlačenie nervov a ciev môže viesť k znecitliveniu penisu, bolesti pri močení (močová trubica). ) a prípadne aj krv v moči alebo vo veľmi zriedkavých prípadoch spôsobiť dočasnú impotenciu.

Cyklistika, pánska impotencia. problémy žien, športové podprsenky

Pauza od tréningu na niekoľko dní vás zbaví aj tých najtvrdohlavejších príznakov týchto typických cyklistických problémov. Úľavu si môžete zaobstarať pomocou špeciálneho anatomicky tvarovaného mäkšieho a možno mierne dopredu nakloneného sedla, širších dobre odpružených pneumatík a mierne vyššieho riadidla.

Počas jazdy na bicykli by ste mali tiež pravidelne vstávať zo sedla, aby ste znížili tlak zo sedadla a citlivých oblastí pod ním (prostata, močovod, nervy, spermatické potrubie).

V najhoršom prípade môže bicyklovanie spôsobiť dočasnú impotenciu v dôsledku tlakovej lézie na nervoch, aj keď pravidelné a mierne bicyklovanie je pre sexuálny život prospešné. Ukázalo sa však, že ťažké vytrvalostné cvičenie vedie k poklesu hladiny testosterónu (mužského pohlavného hormónu), čo môže byť príčinou sexuálnych problémov.

Cyklistika, úrovne výkonnosti, menštruácia

Počas ženského menštruačného cyklu sa pozorovala zmena výkonnostných úrovní, aj keď nie všetky ženy sú ovplyvnené rovnako. V cyklistike je typické, že sa výkonnostné úrovne počas menštruácie zhoršujú. Užívanie antikoncepčných tabliet môže v mnohých prípadoch stabilizovať výkonnosť, hoci tablety majú aj ďalšie vedľajšie účinky (napr. Prírastok hmotnosti, strata rýchlosti, psychologické komplikácie).

Pravidelné vytrvalostné cvičenie po mnoho rokov môže viesť k cyklom bez ovulácie v kombinácii s amenoreou (nedostatok menštruácie).

Niektoré najlepšie cyklistky fungujú roky bez menštruácie

Môžu za to zmeny v hormonálnej rovnováhe súvisiace so športom, ktoré sú reverzibilné. V normálnom cykle spôsobujú mesačné straty krvi a silné cvičenie často anémiu, ktorú je možné zvládnuť vhodnou stravou a v prípade potreby pridaním doplnkov železa.


Dámy by mali na seba dávať pozor aby si mohli obliekať športové módne legíny a k nim športové podprsenky tzv. Sports Bra. Leto je tu a najnovšie plážové oblečenie pre dámy, ktoré si idú odpočinúť k moru vidíme na tomto webe: Yoga Training Pink Legging, Full Length in Lavender


Lieky obmedzujúce výkon

Existuje celá škála liekov, ktoré môžu mať negatívny vplyv na cyklistický výkon.

Dajte si čas na zotavenie!

Po silnom, týždennom prechladnutí hlavy, bude trvať najmenej dva až tri týždne, kým sa obnoví rovnaká výkonnosť ako predtým. Ak sa čuchanie ignoruje, môže to viesť k chronickým problémom so sínusmi alebo dokonca k hnisavej čelnej sínusitíde, ktorú je nutné pred ďalším pokračovaním v liečbe určite vyliečiť, pretože tento druh hnisavého zamerania môže obsahovať riziko poškodenia srdca.

Aby ste sa chránili pred infekciami dýchacích ciest, je rozumné nosiť cyklistické oblečenie vhodné pre počasie, ktoré by sa malo po tréningu čo najrýchlejšie zložiť. Teplá zimná čiapka s čiapkou zabráni ochladeniu hlavy po pretekoch a tréningoch.

Strava bohatá na vitamíny a minerály pomáha stabilizovať imunitný systém, rovnako ako bežné sauny. Na výcvikových táboroch, počas ktorých je imunitný systém zvyčajne dosť zraniteľný, nezdieľajte fľaše na pitie, aby sa zabránilo šíreniu choroboplodných zárodkov.

Môže sa stať, že infekcia (žalúdočná chrípka alebo prechladnutie hlavy) môže vyradiť z činnosti celú tréningovú skupinu.