Opaľovacie krémy pri dovolenkovej cyklistike. Expozícia na slnku a používanie krémov a krémov na opaľovanie je jednou z najkomplexnejších a najrozporuplnejších oblastí zdravia pokožky. Opaľovacie krémy, aby ste nevyzerali ako baníci po Tour de France, Vuelte alebo Giro. Na jednej strane je pobyt na čerstvom vzduchu a slnku pre zdravé telo nevyhnutný. Slnečné svetlo je dôležitým zdrojom vitamínu D potrebného pre vývoj a údržbu kostí a zubov. Kozmetika Benefit Hoola bronzer, BADgal BANG!

Zároveň však príliš veľa slnečného žiarenia môže zvýšiť riziko rakoviny kože. Spoliehať sa na opaľovacie krémy ako na jediný prostriedok ochrany je spojené s problémami, pretože ochrana, ktorú poskytujú, nie je nikdy zaručená. Väčšina komerčných krémov na opaľovanie ďalej obsahuje zmes tvrdých a škodlivých chemikálií, ktoré predstavujú vlastné riziko.

Opaľovacie krémy

Napríklad sa predpokladá, že niektoré z chemikálií v opaľovacích krémoch spôsobujú narušenie alebo trvalé poškodenie nervového, imunitného a dýchacieho systému.

Malé deti môžu byť obzvlášť citlivé na opaľovacie chemikálie a ich toxické vedľajšie účinky. Medzi najškodlivejšie patria benzofenóny, ktoré môžu spôsobovať alergické reakcie, a PABA, pri ktorých sa preukázalo, že po zmiešaní s inými chemikáliami vytvárajú karcinogénne nitrozamíny. Účinnosť každého slnečného krému závisí od jeho absorpcie UV žiarenia, jeho koncentrácie, zloženia a schopnosti odolávať plávaniu alebo poteniu. Spravidla platí, že čím vyšší je slnečný ochranný faktor (SPF), tým väčšie je množstvo chemikálií v slnečnom kréme alebo kréme.

Nie je nezvyčajné, že krémy na opaľovanie obsahujú tri alebo viac prostriedkov na ochranu proti slnečnému žiareniu a tiež parfumy, repelenty proti hmyzu a množstvo ďalších chemikálií. Aj keď mnoho zložiek používaných v krémoch na opaľovanie bolo testovaných individuálne, štúdie dlhodobých účinkov kombinácií krémov na opaľovanie, ktoré sa hojne používajú po dlhšiu dobu, sú zriedkavé.

Existujú dva hlavné typy ultrafialového žiarenia, UVA a UVB. Faktor SPF vo vašom slnečnom kréme slúži iba na ochranu pred UVB lúčmi, ktoré sú väčšinou odfiltrované ozónovou vrstvou. Tí, ktorí to dostanú stimuláciou kožného pigmentu k produkcii melanínu, našej prirodzenej obrany proti slnečnému žiareniu. UVA lúče nie sú odfiltrované ozónovou vrstvou a prenikajú do pokožky na hlbšej úrovni, takže majú potenciál spôsobiť väčšie poškodenie kože.


Kozmetika Benefit BADgal BANG!

Mladým turistkám doporu4ujem kvalitnú a najpredavánej3ie kozmetiku Benefit radov BADgal BANG! alebo Benefit The POREfessional, Fast Lane.

Niektoré prípavky na obočie sú tu – Objemová riasenka čierna bez zaťaženia mihalníc, BADgal Bang

Kozmetika Benefit Hoola bronzer


Opaľovací krém UVA

Meranie ochrany proti UVA je o niečo zložitejšie, aj keď väčšina krémov teraz uvádza informácie o UVA aj na svoje štítky. Niektorí odborníci sa domnievajú, že opaľovacie krémy ako oxybenzón sa po vystavení UV lúčom môžu rozpadnúť na chemikálie, ktoré ničia alebo brzdia prirodzenú obranyschopnosť pokožky pred slnečným žiarením. Takto zostáva zraniteľný voči voľným radikálom produkovaným vystavením slnečnému žiareniu. Voľné radikály sú toxické vedľajšie produkty metabolizmu.

Poškodenie kože voľnými radikálmi je spojené s rakovinou kože, predčasným starnutím a iným poškodením pokožky. Podobne sa predpokladá, že opaľovacie krémy ako padimate-O absorbujú škodlivé UV lúče. Ako však zdôrazňujú vedci, táto energia sa po absorpcii musí stále niekde uvoľňovať, zvyčajne priamo na pokožku, kde sa metabolizuje na voľné radikály, čo môže skutočne zvýšiť riziko rakoviny kože.

Čo je vo vašom kréme na opaľovanie? Na trhu sú dnes k dispozícii dva základné typy krémov: chemické krémy na opaľovanie, ktoré pohlcujú ultrafialové svetlo, a chemické krémy na opaľovanie, ktoré odrážajú alebo rozptyľujú svetlo vo viditeľnom aj v UV spektre. Oba typy sú spojené s podráždením pokožky.

Tvarovanie obočia. Dokonalý tvar obočia urobí s vašou tvárou zázraky. Teraz, keď viete, ktoré obočie funguje najlepšie s vašimi funkciami, je čas sa pozrieť na to, ako ich formovať. Aj keď v tomto prípade môžete vyhľadať pomoc profesionála, existuje niekoľko rýchlych a ľahkých spôsobov, ako si môžete tvarovať obočie z pohodlia domova: pinzeta a voskovanie.

Pinzeta: Pomocou pinzety, štíhleho kovového nástroja so zahroteným alebo plochým koncom vytrhávate jeden po druhom, až kým nevytvoríte požadovaný tvar. Dajte pozor, aby ste obočie neprepínali, inak by ste ich museli zatieniť. Voskovanie: To si vyžaduje hrniec so zahriatym voskom a drevenú špachtľu.

Špachtle sa ponorí do zahriateho vosku a potom sa vosk nanesie na oblasť obočia, kde chcete odstrániť chĺpky. Po niekoľkých okamihoch ju stiahnete v smere rastu vlasov. Pri tejto technike sa používajú dva druhy vosku: mäkký a tvrdý vosk.

Mäkký vosk je konzistencia medu. Po zahriatí je možné ho naniesť drevenou špachtľou a odstrániť pomocou textilnej pásky. Vlasy rýchlo odstráni. Aj keď po mäkkom vosku často nasleduje začervenanie, malo by to do hodiny zmiznúť. Potom môžete použiť aloe, aby ste zmiernili začervenanie a podráždenie.

Tvrdý vosk je skvelou voľbou pre tých, ktorí majú citlivú pokožku alebo užívajú lieky na akné, vďaka čomu môže byť pokožka tenká a ľahko podráždená. Táto technika nevyžaduje na odstránenie handričku. Vosk zaschne, drží vlasy v produkte. Potom jednoducho stiahnete tvrdý vosk a odstránite z neho chĺpky.