Sexuálne zneužívanie športovcov je háklivá téma na celom svete. Tak si popíšeme jeden známy prípad a názvom aktérov obťažovania mladých dievčať. Larry Nassar, Geddert. Americká gymnastika dostala niekoľko sťažností na Geddertove tirády a príliš represívny štýl koučovania, čo viedlo organizáciu k tomu, aby si v roku 2014 najala súkromného vyšetrovateľa, ktorý by sa zaoberal záznamom o zneužívaní.

Sexuálne obťažovanie a zneužívanie mladých športovcov, Larry Nassar, John Geddert

Nie je však prekvapením, že mu USAG dala voľný priechod, aby mohol pokračovať v terore. Geddert je v súčasnosti vyšetrovaný pre zneužívanie detí a čelí tiež súdnym sporom. Keď už boli obete Nassara, Gedderta tak úzko spojenia s Nassarom aj zjavne kriminálne obete Nassara, Gedderta zverejnili zneužitie trénera na Nassarovom odsúdení, nakoniec v januári 2018 bola americká gymnastika opäť prinútená vonkajším tlakom, aby ho suspendovala. Hneď nato Geddert oznámil svoj dôchodok a jeho žena prevzala vedenie jeho telocvične Twistar.

Príbeh trénera je bolestivou a hanebnou rezervou Nassarovej tragédie. Ponaučenie, ak tréneri a personál americkej gymnastiky nezneužívajú svoje maloleté gymnastky, príliš veľa ich fyzicky, slovne, emocionálne a psychicky týrajú. Krutý sadizmus maskovaný za disciplínu starej školy je tiež patologicky zakomponovaný do širšieho sveta športovej kultúry týrania a mlčania.

Gymnastickí, plaveckí pedofili

V roku 1996, tesne pred letnými olympijskými hrami v Atlante, bol Larry Nassar povýšený ako národný lekársky koordinátor za tím USA pre gymnastiku. Medzitým jeho začínajúca spolupracovníčka a jeho manželka John a Kathryn Geddertovci otvorili svoj gymnastický klub Twistars USA. Geddert aj ich klub Twistar budú neskôr obvinení v občianskoprávnych žalobách z dôvodu ochrany detských obetí.

Rok 1997 bol veľkým rokom pre profesionálne míľniky, pretože Nassarovi dvaja dlhoroční zločinní inštitucionálni partneri ho povýšili na tímového lekára americkej olympijskej gymnastiky a asistenta na Michiganskej štátnej univerzite. Rok 1997 bol tiež rokom, v ktorom sa budúci olympijský tréner John Geddert dozvedel od rodiča pochybné lekárske ošetrenie svojho priateľa a partnera, ktoré zahŕňalo nevhodné dotyky.

Táto kritická informácia vyšla najavo na základe žaloby z roku 2017, ktorá tvrdí, že Geddert nielenže odmietol incident vyšetriť, ale aj naďalej odporúča Nassara ostatným športovcom.

Pamätajte, že celých 15 rokov predtým, ako bol Geddert hlavným trénerom amerického olympijského tímu, vedel, že lekár zneužíva svoje vlastné maloleté gymnastky.

Tréner Geddert a doktor Nassar boli nerozluční, profesionálne aj spoločensky. Bola to budúca trénerka ženskej gymnastiky na Michiganskej štátnej univerzite Kathie Klagesová, ktorá prvýkrát predstavila Johna Gedderta Larrymu Nassarovi, zatiaľ čo všetci traja spolu pracovali v gymnastickom klube Great Lakes. John Geddert bol na Nassarovej svadobnej hostine v roku 1996.

Áno, ako je typické, pedofil sa oženil s dospelou ženou, ktorá sa akosi dokázala udržať mimo titulkov. Trénerský štýl majiteľa telocvične Twistar Gedderta funguje na základe strachu a zastrašovania, ktorý je známy tým, že kričí, zhnusene a rozhorúčene hádže veci a svojich mladých gymnastov rozplače alebo zadržiava vodu, kým nebudú hrať podľa jeho predstáv.

Vystrihnuté z rovnakého hrubého plátna ako stará škola Bely a Marty Karlokyiovcov, s tvrdými klepaniami a urážkami, čo vytvára ideálnu dynamiku pre chovateľku mejkapu Larryho, ktorá prekvitá v kontraste so zdanlivo bezpečným, vyživujúcim liečiteľom, ponúkajúce toľko potrebné útočisko pred stoickým peklom na Zemi, ktoré im vynútili ich bičujúce velitelia úloh.

Hladký pedooperátor bol vždy podporujúci a utešujúci a tak ľahko presvedčil toľko svojich plachých detských obetí, že jeho „dotykový“ prístup k jeho liečebným procedúram bol štandardným najmodernejším liekom od vysoko renomovaného lekára o ktorom automaticky predpokladali, že „vždy vie najlepšie“.

Okolité represívne, autoritárske a kultúrne prostredie v gymnastike zmiatlo mladé dievčatá, ktoré sa príliš obávali následkov, ak by si niekedy trúfli hovoriť. Jedna obeť Lindsey Lemke počas svojho vyhlásenia o dopade vyhlásil svetu, že Geddert si zaslúžil byť za mrežami s Nassarom. Ďalšia obeť Makayla Thrush povedala, že Geddert jej vo veku 10 rokov mnohokrát povedal, že by sa mala zabiť. Potom, čo ju jeho fyzické a emočné týranie tlačilo, kým sa úplne nezotavila, čo malo za následok jej zranenie končiace sa v kariére sa nakoniec pokúsila zabiť.

Izzy Hutchins cítila neznesiteľnú bolesť v dolnej pravej nohe. Tréner to nechcel počuť, pretože usúdil, že iba predstiera, aby vystúpila z tréningu. Keď sa Izzy obrátil na Geddertovu ženu s tým, že nemôže chodiť kričal na ňu, aby vyšla zo svojej telocvične. Nasledoval ju do šatne, tvárou pár centimetrov od jej kričal, že je „zasratá rozmaznaná spratka“.

Neskôr, keď si ten deň utrel jeho pľuvanie z tváre, nemocničné skenovanie ukázalo, že už viac ako mesiac trpí zlomeninou lýtkovej kosti.

Počas cvičenia ďalšie 12-ročné dievča Baily Lorencen spadlo 8 stôp na hlavu, ale tréner trval na tom, že išlo iba o svalové zranenie, nehovoriac o tom svojmu otcovi, keď ju v tú noc prišiel vyzdvihnúť. O niekoľko hodín neskôr nedokázala vstať z pohovky, bola s fraktúrou na krku prevezená do nemocnice.

Geddert aj Nassar spoločne vystúpili na rovnakú rýchlu cestu k úspechu v olympijskej gymnastike v USA, takmer akoby sa ich dvojaký osud riadil osudovými vonkajšími silami (t. j. hráčmi, ktorí ich propagujú). Zatiaľ čo Nassar strávil nasledujúcich pár desaťročí jazdením na vrchole olympijských úspechov v USA a stúpajúcej popularite tohto športu, tréner Geddert sa stal najzdobenejším trénerom gymnastiky v histórii Michiganu. Trénoval viac ako 50 členov národného tímu vrátane jedného z olympionikov zúrivej päťky z roku 2012 Jordyna Wiebera.

Napriek tomu, že boli vybraní za hlavného trénera amerického tímu pre gymnastiku pre víťazne úspešné Londýnske hry v roku 2012, turbulentné mesiace, ktoré viedli tesne po ňom, hrozili ukončením Geddertovej takzvanej legendárnej kariéry. Ukázalo sa, že na Gedderta boli od roku 1986 podané najmenej štyri policajné správy o útoku. Jeho dlhá história zúrivosti a násilia odráža hlboko zakorenené problémy s hnevom a kontrolujúcou, prchavou povahou, ktorá sa okamžite stáva urážlivou a pravidelne verbálne vyráža, emocionálne a fyzicky voči zraniteľným ženám, čo vytvára bezpečné útočisko pre jeho doktora, ktorý mu umožní beztrestne dodať konečný druh sex týrania od Nassara.

Aj napriek tomu, že uterák bránil perverznému digitálnemu prieniku, objasnenie situácie silno vyústilo do vedomostí trénera, že presne vie, kde sondujúce prsty jeho priateľa sexuálne zneužívajú malé dievčatká, najmä preto, že sa mu už rodič v roku 1997 sťažoval na Nassara. O trénerovi Geddertovi bolo známe, že počas prezliekania chodil neohlásene do Nassarovej malej tréningovej miestnosti aj do dievčenskej šatne. Vysmieval sa, že ak gymnastika nevyšla, vždy ich čakala práca v miestnom striptízovom klube, pretože dokázali tak dobre vyliezť na tyč.

Tiež poznamenal o ich vyvíjajúcich sa telách a zmienil sa o ich ružových a čiernych tričkách, ktoré sa podobali na modely Victoria’s Secret. Samotný jeho sexuálne obťažujúci komentár bol varovným signálom, že deti nie sú v bezpečí. Dievčatá trénované Johnom Geddertom sa pokúsili o samovraždu, boli nútené bežne trénovať, zatiaľ čo boli zranené, riskujú trvalé poškodenie alebo dokonca ochrnutie.

Jeho sadisticky brutálne metódy, požiadavky a neustále záchvaty zúrivosti, ktoré jeho gymnastov nadávajú k extrémnemu týraniu, aj keď nie tak zjavne nezákonné ako Nassarove, ale aj veľmi škodlivé. Aj napriek tomu sa dostal na vrchol úspechu ako olympijský tréner, ktorý v minulosti získal zlatú medailu. Lenže až po vyhláseniach o dopade obetí Nassara na obžalobe Nassara a obetí trénera v januári 2018 sa meno Johna Gedderta ozvalo nahlas a jasne.

Bola to Rachael Denhollanderová, ktorá sa odvážne obrátila na políciu podať trestné oznámenie na Nassara v súvislosti s incidentom z roku 2000, ktorý nakoniec zastavil jeho pedo operáciu. O deň neskôr, 30. augusta 2016, naposledy, MSU pozastavila predátorovi vykonávanie všetkých lekárskych povinností až do výsledku posledného policajného vyšetrovania. Nasledujúci mesiac v septembri 2016 Michiganská štátna univerzita ukončila “jeho docentovanie” pre osteopatickú medicínu.

Rachaelovej žalobe sa pripisuje ukončenie jeho sexuálnych trestných činov, ktoré trvali štvrťstoročia.

Geddertove dlhoročné vzťahy s Larrym Nassarom , ktorý bol žalovaný za napadnutie najmenej 150 žien a dievčat, spôsobili Geddertovi právne problémy.

25. februára 2021 bol Geddert obvinený z 24 trestných činov: 14 prípadov obchodovania s ľuďmi, nútené práce, ktoré mali za následok zranenie, šesť prípadov obchodovania s ľuďmi maloletej osoby na nútené práce a po jednom z pokračujúcich trestných činov a klamstvo dôstojníkovi počas vyšetrovania násilnej trestnej činnosti.

Niekoľko hodín po obvinení Geddert spáchal samovraždu na odpočívadle pri diaľnici Interstate 96!!

Jeho fotku sem nedám, takéto prasce si nezaslúžia reklamu!