Starostlivosť o cyklistické oblečenie. Dobré cyklistické oblečenie je investícia, stará sa o najcennejšie časti tela. Používajte ten najzákladnejší prací prostriedok, aký nájdete, bez farbív, parfumov alebo zmäkčovačov Aj keď sa zdá, že návody na od výrobcu sa líšia od extrémneho „umývania rúk v našom patentovanom mydle a sušenia jemným uterákom, ktorý nepúšťa vlákna“, až po chýbajúce „umývanie v práčke, sušenie v sušičke“, pravda je na svete. Alebo je to tu, v našom sprievodcovi inteligentným spôsobom starostlivosti o oblečenie a stále čerstvé vône.

Starostlivosť o kvalitné cyklistické oblečenie, pranie

PRIDAJTE MYDLO.

Používajte ten najzákladnejší prací prostriedok, aký nájdete, bez farbív, parfumov alebo zmäkčovačov.

Cyklistické odevy sú vyrobené z vysoko výkonných látok, ktoré majú odvádzať vlhkosť od pokožky. Akékoľvek zvyšky z efektných mydiel alebo zmäkčovačov textílií upchajú diela a zabránia tomu, aby látka dobre fungovala.

Niektorí výrobcovia odporúčajú nepoužívať tekuté čistiace prostriedky – priamy a koncentrovaný čistiaci prostriedok je účinný prostriedok – ale ak najskôr vlejete vodu do práčky, pridajte prací prostriedok a až potom oblečenie, získate jemnejšie a ľahšie opláchnuteľné čistenie.

Poznámka k vlne: Používajte ho ako s akýmkoľvek iným odevom z vlny, používajte mydlo a pranie v práčke iba pre vlnu, iba ak štítok hovorí, že je to v poriadku.

ZAPEČATIŤ. Zipsy a zipsy pred praním zapnite na suchý zips – oba môžu žuť oblečenie rýchlejšie ako šmyk po voľnom štrku. Sieťotlačené alebo sublimované oblečenie tiež obráťte naruby, aby ste chránili grafiku. Predtým, ako sa umyjete, roztrieďte si oblečenie – vaše cyklistické vybavenie by sa nemalo trieštiť tvrdým tumbomô.
ASSOS 
Active Wear Cleanser na cyklistické oblečenie sušenia jemným uterákom, ktorý nepúšťa vlákna

Návody na pranie podľa tzv. Dummies, o cyklistické oblečenie, čo a ako 🙂

3 tipy pre idiotov na pranie

AKO ČASTO SI MUSÍM UPRATOVAŤ CIEVKY?

Ak chcete, postupujte podľa odporúčaných pokynov, ako často chcete. Ak máte tendenciu sa potiť ako prasa, po každej jazde si umyte výstroj. Ak však vaše oblečenie aj naďalej vonia v poriadku a záleží vám predovšetkým na šetrení vodou, vyperte ho, keď to považujete za potrebné.

Podľa pokynov pre značku je vždy najlepšie – aj keď nie vždy pohodlné – postupovať. Ak sa rozhodnete ignorovať výrobcu (alebo nás) a pôjdete svojou vlastnou cestou, vaše oblečenie bude stále v poriadku. Pravdepodobne. Na chvíľu. Ale nevydržia tak dlho alebo nebudú pracovať tak dobre, ako by mohli, ak ich umývate mimoriadne opatrne.

Hm, KEĎ PRICHÁDZA Umytie môjho ŠAMOŠA, NIEČO BY MALO VEDIEŤ?

Väčšina kamzíkov nevyžaduje špeciálne čistenie, pokiaľ nemáte mimoriadne staromódne šortky so semišom z pravej kože. Ak si šortky sušíte lineárne, nezabudnite ich zavesiť kamzíkmi nabok; špičková švajčiarska odevná spoločnosť Assos odporúča prať šortky aj naruby.

Ak je to vlna, v takom prípade je najlepšie vyhnúť sa sušičke; položte vlhké oblečenie na uterák na suché). Ale vysoké teplo alebo sušenie v komerčnom sušičke typu práčovne, povedie k zmršteniu – a nie dočasného druhu seinfeld, ktorý poškodí elastiky. Mohlo by sa tiež piecť v akejkoľvek pretrvávajúcej funk. Držte sa s nízkym teplom, a len na chvíľu, ako rýchlo výkonné tkaniny.


Komponenty Shimano pre bicykle – Shimano Xtr M9000, M9100 Bike Adaptor, Pedals


A nezabudnite preskočiť listy na zmäkčovanie tkanín. Line-sušenie newool oblečenie je tiež v poriadku, pokiaľ sú oblečenie mimo priameho slnečného žiarenia – pridaná expozícia UV môže spôsobiť, že tkaniny sa predčasne rozpadne.

Lacné topánky sklamú, so zlým systémom zatvorenia

Lacné topánky sklamú, so zlým systémom zatvárania, ktorý vám pohodlne nehne nohy, a chatrnými zvrškami, ktoré sa rýchlo nosia. Kvalitná obuv obsahuje prvky, ako sú račňové spony a tuhé karbónové podrážky. Investujte všetko, čo je potrebné na nájdenie povestnej topánky, ktorá sa hodí, a neobjednávajte online, len aby ste ušetrili 5 dolárov. Nakúpte v obchode, aby ste mohli vyskúšať viac modelov a veľkostí.

CESTNÉ ALEBO HORSKÉ BOTY? Cestná obuv je ľahšia a má tuhšiu podrážku pre lepší prenos sily; robiť čokoľvek, okrem jazdenia v nich, je však ako chodiť po ľade s maslovými nohami. Topánky na horské bicykle s mäkšou podrážkou môžu byť pružnejšie a majú spodné časti s nášľapnými plochami pre ľahšiu chôdzu.

Ste cestujúcim s najazdenými kilometrami s vysokým počtom kilometrov a hľadáte maximálnu hmotnosť a efektivitu? Rozhodnite sa pre obuv špecifickú pre cestu. Radi sa zdržiavate na zastávkach? Vyberte si pohodlie a komfort horskej obuvi.

Vedci odhadujú, že 20 percent vlákien vášho optického nervu je spojených priamo s rovnovážnymi centrami v mozgu. To znamená, že to, čo vidíte, ovplyvňuje váš pocit rovnováhy: Rovnakým spôsobom, ako keď sa pozeráte na horizont, vaše telo sa cíti nehybne, takže sa vám nevoľní, aj pohľad na bicykel vám pomôže cítiť sa vyrovnane, zatiaľ čo budete pozerať dole na svoj koleso alebo prekážka priamo pred vami bombarduje mozog pohybom.