Zdravé ústa športujúcich. Orálne zdravie ovplyvňuje športový výkon. Vplyv zdravia ústnej dutiny. Zistite viac o význame zdravých úst športujúcich ľudi v nedávnych štúdiách. Zuby sú rovnako dôležité ako všetky ostatné časti tela športovca a zdravie ústnej dutiny má významný vplyv na športový výkon. Curaprox ústna voda Perio Plus.

Všetci vieme, že zdravie ústnej dutiny by sa malo považovať za základný aspekt blaha ľudí; ukazuje sa, že je dôležitým prvkom s prepojením na celé telo – skutočnosť, ktorá je stále viac uznávaná a diskutovaná medzi zdravotníckym personálom pre profesionálne športové tímy.

Zdravé ústa športujúcich, Vplyv zdravia ústnej dutiny

Profesionálni futbalisti FC Zürich sa zúčastnili tréningového režimu starostlivosti o ústnu dutinu, ktorý inicioval vtedajší fyzioterapeut Zivorad Filic pod vedením miestneho stomatológa Dr. Rolfa Kufusa a podporovali ho produkty CURAPROX.

Zdravé zuby a ďasná sú dôležité, pretože infekcie môžu byť ľahko spôsobené poranením v oblasti úst. Chceme sa vyhnúť všetkému, čo by mohlo ovplyvniť výkonnosť hráčov, a to sa týka aj chronických infekcií. Ak si zuby nebudete starostlivo čistiť, ďasná sa môžu ľahko zapáliť. Zápal ďasien často zostáva nepovšimnutý, ale stále ovplyvňuje výkon, “povedal Zivorad Filic v tomto rozhovore.

V posledných rokoch mnoho vedcov venuje väčšiu pozornosť významu takzvanej športovej stomatológie. Pozrime sa na niektoré knihy a štúdie, ktoré pomohli objasniť túto vznikajúcu tému.

Vplyv zdravia ústnej dutiny na výkonnosť športovcov Perio Plus

Výskum uskutočnený počas olympijských hier v Londýne odhalil, že úroveň ústneho zdravia medzi elitnými športovcami je nízka. Asi 300 športovcov a atletiek súhlasilo s poskytnutím štandardizovanej anamnézy vedcom v poliklinike Athletes ‘Village, s podrobením sa klinickému vyšetreniu a vyplnením krátkeho dotazníka pre prierezovú štúdiu.

“Výsledky celkovo preukázali vysokú úroveň zlého zdravia ústnej dutiny medzi športovcami, vrátane zubného kazu (55%), zubnej erózie (45%) a periodontálneho ochorenia (zápal ďasien 76%a parodontitída 15%). Viac ako 40% športovcov „trápilo“ ich zdravie ústnej dutiny, pričom 28% uviedlo vplyv na kvalitu života a 18% na tréning a výkon. Takmer polovica účastníkov sa v predchádzajúcom roku nepodrobila zubnému vyšetreniu ani hygienickej starostlivosti, “uvádza sa v štúdii.

Autori výskumu tiež odporučili, aby sa hodnotenie ústneho zdravia vykonalo ako súčasť bežnej lekárskej starostlivosti o každého športovca.

Zdravé ústa a sprievodca športovou stomatológiou

Kniha Moderná športová stomatológia, ktorú napísal kolektív autorov a ktorú upravil doktor Mark Roettger, vyšla v roku 2018 vo vydavateľstve Springer Publishing. Ako asi doposiaľ najpodrobnejšia kniha o rôznych aspektoch športovej stomatológie je zamýšľaná ako „komplexná príručka, ktorá pomôže zubným lekárom z komunity primárnej starostlivosti, športovým lekárom, atletickým trénerom a lekárom na pohotovosti pri uspokojovaní potrieb športovcov, keď zvládanie traumy tváre a zubov a chorôb ústnej dutiny súvisiacich so športom.

Kniha prináša prehľad dentoalveolárnej traumy a starostlivosti súvisiacej so športom, vysvetľuje úlohu endodoncie, chirurgického manažmentu a zubných náhrad, ale obsahuje aj kapitoly o zubnej erózii v športe, význame zubného lekára v tíme modernej športovej medicíny a veľa ďalších. viac.

Súvislosť medzi zubným kazom a výkonnostnými návykmi


Na denné čistenie ústnej dutiny pre všetkých môžte použivavať novinku Curaprox Ústna voda Perio Plus, Regenerate CHX, Citrox Curaprox ústna voda Perio Plus, Regenerate CHX


Časté a intenzívne cvičenia, po ktorých nasleduje pravidelná konzumácia športových nápojov, môžu mať obrovský vplyv na zdravie úst športovcov. Tento článok je založený na štúdii v British Dental Journal . Obsahuje argumenty a odporúčania, ktoré sú platné aj pre tých, ktorí športujú na amatérskej úrovni.

Ak máte pacientov, ktorí denne cvičia a používajú rôzne doplnky, tento článok ponúka dôležité informácie, s ktorými sa s nimi môžete podeliť o vplyve športových nápojov, športových tyčiniek a energetických gélov na zuby, o tom, ako je zubný kaz a zápal ďasien spojený s celkovým zdravím. je a pravdepodobne najdôležitejším jedlom: „Majte na pamäti, že mnoho elitných sa po intenzívnom tréningu, tréningu alebo hre osprchuje. Aby si udržali zdravie ústnej dutiny v špičkovej kondícii, mali by si športovci zahrnúť čistenie aj ako súčasť rutiny po tréningu a po hre